AKCJA CHARYTATYWNA!!!

Drodzy Rodzice, w naszym przedszkolu do dnia 26.11.2018 r. do 2.01.2019 r. trwa ogólnopolska akcja,,Góra grosza” prowadzona przez   ,,Towarzystwo Nasz Dom”.

Celem na który zbierane są te drobne monety (od 1 gr do 5 zł) jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”

Zapraszamy do udziału w akcji i pomocy dzieciom:)

 

SZLACHETNA PACZKA

DARY MOŻNA SKŁADAĆ DO 6.12.2018

 Opis rodziny

Pani Małgorzata (55 l.) samodzielnie wychowuje niepełnosprawną córkę Ewelinę (19 l.). Pani Małgorzata od 12 lat jest wdową i sama wychowuje córkę, która choruje na aberrację chromosomową oraz padaczkę. Kobiecie jest coraz ciężej opiekować się córką -„gdy żył mąż było dużo łatwiej, dzieliliśmy się obowiązkami i na przykład kąpiele były dużo łatwiejsze” mówi kobieta. Aktualnie Rodzina żyje z renty po zmarłym mężu, zasiłku opiekuńczego i rodzinnego (około 2610 zł.). Po opłaceniu mieszkania, lekarstw oraz pampersów i specjalnych odżywek dla Eweliny (w sumie około 1720 zł.) i raty kredytu który kobieta zaciągnęła na wesele syna (100 zł.) na życie dla jednej osoby zostaje około 390 złotych miesięcznie. Kobiecie udało się wywalczyć specjalne odżywki dla córki i wizyty lekarza w domu, od przyszłego roku matce będzie dużo łatwiej ponieważ będzie miała więcej na życie miesięcznie. Pani Małgorzata bardzo lubi czasami poczytać dobrą książkę, rysować i pisać opowiadania. Wspólnie z córką lubią wychodzić na spacery. Kobieta bardzo kocha swoją córkę, walczy dla niej o wszystko co tylko może. Dla pani Małgorzaty najważniejsze są na ten moment środki czystości, ponieważ przy niepełnosprawnej córce to bardzo duży wydatek. Kolejną prośbą kobiety jest blender – stary się zepsuł a codziennie dla Eweliny muszą być przygotowywane miksowane posiłki. Mama również bardzo potrzebuje fotelika do wanny, dzięki któremu będzie jej łatwiej kąpać córkę. Jego zakup pomoże odciążyć panią Małgorzatę i zaoszczędzić pieniądze na przykład na leki i inne wydatki.

Potrzeby rodziny
Środki czystości Zapas pozwoli zaoszczędzić pieniądze na
przykład na leki.
Blender Stary już się psuje, a Ewelinie trzeba miksować codziennie posiłki.
Fotelik do wanny Bardzo by się przydał ponieważ Pani Małgosi coraz ciężej jest myć jedną ręką córkę.

 Środki czystości
Jakich potrzebuje rodzina:  Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

Artykuły dziecięce: chusteczki nawilżane, pieluchy jednorazowe – PAMPERSY powyżej 25 kg junior extra / seni/

– Wyposażenie mieszkania
Brakujące sprzęty: blender – stary już się psuje, matka codziennie musi miksować
córce jedzenie.

– Specjalne upominki
Pani Małgorzata marzy o frytkownicy.
Ewelina bardzo by chciała dostać podkłady odleżynowe.
Inne potrzeby
Leżaczek – fotelik do wanny, gdzie można położyć córkę i ją wykąpać. – dziewczynka ma 128cm wzrostu

 

Akcja
Przywróćmy Dzieciom Uśmiech

REGULAMIN
I. ORGANIZATOR
Akcję organizuje Fundacja Przyjazny Świat Dziecka z siedzibą w Warszawie przy ul. Twardej 18.

II. CEL AKCJI
Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka.

III. PRZEDMIOT AKCJI
Przedmiotem akcji jest zbiórka makulatury prowadzona przez uczniów w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaków wraz z rodzicami.

IV. CZAS TRWANIA AKCJI
Akcja trwa od 3 września 2018 r. do 31 maja 2019 r.
Podsumowanie akcji nastąpi do dnia 14 czerwca 2019 r.

V. SPOSÓB PROWADZENIA AKCJI
1. W akcji mogą wziąć udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaki wraz z rodzicami.
2. Dyrekcja szkoły przystępującej do akcji wypełnia kartę zgłoszeniową i wyznacza osobę odpowiedzialną za przebieg akcji w szkole (koordynatora).
3. Uczniowie w czasie trwania akcji przynoszą do szkoły makulaturę gazetową (gazety, czasopisma i pojedyncze kartki papieru) i składają ją w miejscu wyznaczonym przez dyrekcję szkoły.
4. Rodzice potwierdzają na specjalnych drukach fakt przyniesienia przez ucznia określonej ilości makulatury.
5. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości makulatury, koordynator szkolny przekazuje do fundacji informację o możliwości odbioru jej ze szkoły.
6. Po uzyskaniu powyższej informacji, fundacja dokonuje odbioru makulatury i dostarcza ją do podmiotu zajmującego się jej przetwarzaniem.
7. Odbiór makulatury ze szkoły jest równoznaczny z przekazaniem jej przez szkołę na rzecz Fundacji Przyjazny Świat Dziecka.

VI. PODSUMOWANIE AKCJI I NAGRODY
1. W czerwcu 2019 r. fundacja dokona podsumowania akcji i wyłoni laureatów.
2. Do dnia 31 maja 2019 r. koordynatorzy prześlą listy uczniów, którzy zebrali co najmniej 50 kg. makulatury na adres mailowy: fundacja@przyjaznyswiat.org.pl.
2. Wśród wszystkich uczniów szkół z terenu całej Polski, którzy zbiorą w trakcie trwania akcji co najmniej 50 kg makulatury, zostanie rozlosowanych 30 odtwarzaczy mp3.
3. W każdej szkole zostanie wyróżnionych dyplomami trzech uczniów, którzy przyniosą największą ilość makulatury. Dyplomy zostaną dostarczone do szkół pocztą.
4. Każda szkoła biorąca udział w akcji otrzyma pisemne podziękowanie od organizator.

 

ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA

Po raz kolejny pragniemy zorganizować Zbiórkę Darów dla Schroniska dla Zwierząt.

Zbiórka trwa od 5.11.2018 do 7.12.2018. Można przynosić karmę, koce itp.

Serdecznie zapraszamy do udziału.